Press "Enter" to skip to content
Forum kredytowe

Pożyczki pozabankowe popularniejsze niż kredyty

0

Aż trudno w to uwierzyć, że dzisiaj coraz mniej ludzi pożycza w bankach, a coraz częściej w firmach finansowych. Ale chyba nie można się temu dziwić, gdyż w bankach o pieniądze jest coraz trudniej, a w parabankach coraz łatwiej. W czasach kryzysu gospodarczego, instytucje bankowe znacznie zaostrzyły kryteria przyznawania kredytów, więc coraz więcej osób otrzymuje na swoim wniosku odpowiedź negatywną. Poza tym, ludzie zarabiają coraz mniej, więc i o zdolność kredytową jest bardzo trudno.

Natomiast firmy finansowe, proponujące pożyczki na dowód, postępują wręcz zupełnie odwrotnie. Starają się jak najbardziej zachęcić klientów, do skorzystania właśnie z ich oferty. A wiadomo, że gdy firmy stosują promocje, do dla wnioskodawców jest to dobra wiadomość. Najlepszym tutaj przykładem, będzie chyba proponowana przez kilka firm, pożyczka za darmo. Oznacza to, że każdy klient, który po raz pierwszy składa wniosek o pieniądze, nie będzie musiał oddawać nic więcej, niż pożyczył. Nie ma tu więc odsetek, prowizji, kosztów ubezpieczenia itp. Prawdziwa pożyczka za darmo.

Ale nie tylko poprzez redukcję kosztów obsługi pożyczki, firmy finansowe zachęcają do skorzystania z ich oferty. Na pewno dużym atutem tych propozycji, jest szybkość, z jaka pieniądze trafiają na konto wnioskodawcy. Gdy posiadamy konto w tym samym banku co firma, gotówkę będziemy mieli do dyspozycji w ciągu kilkunastu minut. Na pewno takiej możliwości nie dają nam banki, gdzie czas rozpatrzenia dokumentów i podjęcie decyzji kredytowej jest znacznie dłuższy. Ta szybkość firm finansowych, spowodowana jest faktem, że nie wymagają one żadnych dokumentów, związanych z potwierdzeniem uzyskiwanych dochodów, czy ustanowieniem zabezpieczeń. A jeżeli ich nie ma, więc nie traci się czasu na ich analizę, tylko szybko podejmuje się decyzję kredytową. Firmy tylko w swoich bazach danych sprawdzają, czy wnioskodawca nie miał jakichś zaległości w spłacie wcześniejszych zobowiązań i jeśli nic takiego nie miało miejsca, od razu robi przelew.

Tego typu firmy, wychodzą również naprzeciw wszystkim tym, którzy z różnych powodów nie płacili w terminie swoich wcześniejszych kredytów. Pożyczka bez BIK, rozwiąże ich kłopoty z uzyskaniem kredytu w banku. Albowiem na pewno bank nie pożyczy pieniędzy komuś, kto nie spłacał lub nie płaci pożyczek w terminie. Tylko należy pamiętać, że zobowiązanie w firmie pożyczkowej musi być realizowane w terminie, gdyż w przypadku opóźnień koszta zadłużenia znacznie się zwieszają, a poza tym później już nigdzie nie pożyczymy pieniędzy. Nie należy więc ryzykować i pozbywać się czasami jedynej możliwości finansowania.

Pożyczki bez zaświadczeń, mają również i wiele innych zalet. Dla jednych bardzo istotny będzie fakt, ze aby otrzymać gotówkę nie musimy wychodzić z domu, a wszystko załatwiamy za pośrednictwem komputera i telefonu komórkowego. Dla kogoś innego, ważna będzie duża anonimowość związana z uzyskaniem pieniędzy. A jeszcze inni, będą sobie zachwalać brak ukrytych opłat i przejrzystość w czasie całej procedury.